تبلیغات
مرورگر آی تی
درباره ی ما
برسی چگونگی دید چهار موجود زنده
نویسندگان
محمد علی احمدی  
Email Icon by Parstools.com
آرشیو مطالب
فید وبلاگ
 
امار سایت
تعداد کل مطالب ارسالی :
تعداد کل نویسندگان :
تاریخ آخرین بروزرسانی :
تعداد بازدید امروز از وبلاگ :
تعداد بازدید دیروز از وبلاگ :
تعداد بازدید این ماه :
تعداد بازدید ماه قبل :
تعداد بازدید کل از وبلاگ :
تاریخ آخرین بازید از وبلاگ :
 
تبلیغات
 
برسی چگونگی دید چهار موجود زنده

تاکنون به این فکر افتاده اید که دیگر موجودات زنده مانند سگ و عقاب و ... چگونه دنیایی که ما میبینیم را می بینند. در این پست دید چهار موجود زنده (سگ، عقاب، سخت پوست، اسب) را به کمک تصویر به شما نشان می دهیم. 

    

عکسی که بالا مشاهده می کنید چگونگی دید انسان است.میدان دید انسان 120 درجه است.

 

عکسی که در بالا مشاهده می کنید چگونگی دید اسب است، چشمان اسب در دو سوی سرش قرار گرفته اند و میدان دید او 230 درجه است و به راحتی بدونه اینکه سرش را تکان دهد دنیای پیرامون خودش را می بیند اما این دیده خوب و وسیع مشکلاتی هم دارد دید اسب نقطه کور دارد یعنی هریک از چشم ها به صورت مستقل از هم کار می کنند پس همانطور که در تصویر می بینید اسب نمی تواند جلویه خودش را ببیند. اسب ها در دیدن مناطق کم نور مهارت خاصی دارند و همینطور در شب به راحتی می توانند ببینند، دید اسب ها کمرنگ است و دنیایی که آن ها می بینند خاکستری که کمی ته مایه های آبی و سبز دارد است.


 

 

عکسی که در بالا مشاهده می کنید چگونگی دید عقاب است. همیشه می دانستم که عقاب چشمانه تیزی دارد، کلا پرندگان دید سه بعدی دارند و البته گونه های شکارچیشان مانند عقاب دقتی باور نکردنی دارند. آن ها از چند صدمتر دور تر موقیت شکار را در سه بعد برسی می کنند و به شکار بپردازند اما نکته دیگری که دید پرندگان را از بقیه موجودات متمایز می کند این است که آن ها رنگ های بیشتری را می توانند تشخیص بدهند بنابر این مثلا رنگ زرد چندین تعریف مختلف برای آن ها دارد. از سوی دیگر بسیاری از پرندگان بخش هایی از نور فرابنفش را هم می بینند. یک کارکرد دیگری که چشم پرندگان شکاری دارد قابلیت زوم است که در نوع خودش بی نظیر است و میدان دید عقاب همانند انسان 120 درجه می باشد.

 

خرچنگ ها هم مثل حشرات چشم مرکب دارند اما چشم آن ها از نظر تعداد چشم های ریز و هم از نظر ساختار خیلی ساده تر و ابتدایی تر از چشم حشرات است. تنها ویژگی مهم چشم خرچنگ ها حساسیت بسیار زیاد آن ها در تشخیص حرکت است. البته آن ها به تمام معنی رنگ را نمی بینند و دنیایه آن ها سیاه و سفید مطلق است حتی می توان گفت که آنها خاکستری های کمی هم دارند که متوجهش بشوند. و میدان دید آن ها 180 درجه است

 
 

عکسی که در بالا مشاهده می کنید مربوط به سگ است. سگ ها بر خلاف اسب ها دید دو چشمی دارند. پس آن ها هم می توانند مناظر را سه بعدی ببینند. البته میدان دیدشان از ما آدم ها بیشتر است. آن ها چشمانه تیزبینی دارند و در تاریکی شب بهتر از ما دنیا را می بنند به قول معروف دید در شب دارند. نکته مثبت دیگر این است که آن ها با سر عت باور نکردنی ای حرکت ریز اجسام را تشخیص می دهند. البته یک اختلاف بسیار مهم دید آن ها با دید ما ادم ها این است که امروزه تقریبا مطمئن هستیم که سگ ها(و همه گربه سانان)کور رنگ هستند. آن ها دنیارا سایه هایی خاکستری می بینند که رنگ قرمز و سبزشان بی معنی است. و میدان دید سگ ها 230 درجه استادامه مطلب را مطالعه كنید... نظرات |تعداد نظرات:| دسته : دانستنی ها,

ارسال شده توسط : محمد علی احمدی در تاریخ : سه شنبه 9 شهریور 1389 و ساعت : 04:40 ب.ظ
پرشیا استایل
بهترین سایت ارائه دهنده قالب های رایگان برای وبلاگنویسان
PersiaStyle.Com
محل تبلیغات شما
  تبلیغات شما در این مكان
محل تبلیغات شما
  تبلیغات شما در این مكان
محل تبلیغات شما
 تبلیغات شما در این مكان
Designed Template By: PersiaStyle.Com